Jeśli jesteś uczulona na roztocza to szczególną uwagę zwróć na sypialnię. Ważny jest materac, powinien on być wykonany z lateksu lub pianki i obleczony pokrowcem nieprzepuszczającym roztoczy. Puchowe kołdry i poduszki trzeba zastąpić poliestrowym granulatem. One też powinny znajdować się we wspomnianych wcześniej pokrowcach. Pościel natomiast może być zwykła, bawełniana. Łóżko będzie najlepsze drewniane lub metalowe, dzięki temu łatwiej zadbasz o jego czystość pokoju nie powinno być dywanów, zasłon i tapet, tam zbiera się kurz i roztocza. Pokój alergika powinien być sprzątany w czasie nieobecności dziecka, ponieważ unoszący się wtedy kurz może spowodować nasilenie alergii. Trzeba też zrezygnować z mocnych środków czyszczących. Należy wybierać produkty hipoalergiczne. Pranie w 60 stopniach zabija roztocza, więc powinnaś prać w tej właśnie temperaturze. Proszek powinien też być hipoalergiczny, najlepszy jest taki dla niemowląt. Czasem alergia budzi się, gdy przeprowadzisz się do nowego domu. Winny często jest rozwijający się grzyb, dotyczy to szczególnie starych kamienic. W takiej sytuacji trzeba usprawnić wentylację w pomieszczeniu i często wietrzyć. Alergia zaostrza się zimą, więc trzeba wietrzyć nawet w tym okresie. Powinno się też jak najszybciej usunąć grzyba poprzez użycie specjalnego preparatu. W pokoju osób cierpiącej na alergię można dodatkowo umieścić pochłaniacz wilgoci. Można tez usunąć kwiatki doniczkowe, ponieważ w ziemi mogą znajdować się zarodniki grzybów. Można tez nabyć specjalne urządzenie ultradźwiękowe, dzięki któremu ilość roztoczy ulega drastycznemu zmniejszeniu. Urządzenie to emituje fale, które niszczą cykl żywieniowy i rozrodczy roztoczy. Pierwsze efekty są już widoczne po kilku tygodniach stosowania. Ale by zobaczyć wyraźną różnice urządzenie trzeba stosować, przez co najmniej trzy miesiące. Emitowane fale są bezpieczne i całkowicie niesłyszalne.

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…