SerceMoże to być oznaka jakiejś groźnej choroby, ale czasem jest to efekt np. nadużywania kawy. Jeśli dojdzie do niego to pod żadnym pozorem nie wolno go lekceważyć. Może się okazać, bowiem że mamy tachykardię, czyli częstoskurcz. Choroba ta polega na tym, że mamy tętno powyżej 100 uderzeń na minutę. Czasem winny jest stres, za dużo kofeiny, papierosy, alkohol. Dlatego ważny jest odpoczynek i relaks, po wykryciu tachykardii wcale nie trzeba brać leków.

Chyba, że przyczyny są inne. Okazać się może mimo odpoczynku akcja serca jest nadal za szybka. W takiej sytuacji trzeba przeprowadzić szereg badań by wykryć przyczyny. Wróćmy do innej przyczyny a mianowicie kofeiny. Kawa nie szkodzi naszemu zdrowiu pod warunkiem, że jej nie nadużywamy. Ostatnie badanie potwierdziły też, że ma ona korzystne działanie. U osób, które piją ją w umiarkowanych ilościach ryzyko niewydolności serca maleje. Ale jeśli wypijasz jej więcej jak 4 filiżanki na dobę to efekt będzie zupełnie odwrotny. Zbyt szybkie bicie serca może oznaczać także napadowy częstoskurcz nadkomorowy. Taka dolegliwość charakteryzuje się nagłym szybkim biciem, które trwa kilka minut. Taka sytuacja ma miejsce przy nadciśnieniu, nadczynności tarczycy, schorzeniach płuc. Dlatego w tym przypadku najpierw trzeba ustalić przyczynę.

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy. DentystaCzytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…