Jeśli mamy problemy ze snem to musimy znaleźć przyczynę takiego stanu sami, lub skorzystać z pomocy specjalisty. Podczas snu regenerują się siły naszego organizmu. We śnie odpoczywa mózg, regenerują się komórki naszego organizmu. W nocy mocniej też są produkowane hormony ale tylko niektóre. Tak więc bezsenność jest szkodliwa dla naszego całego organizmu. Szukanie przyczyny bezsenności zacznijmy od sprawdzenia czy śpimy wygodnie. Sypialnia powinna być tak urządzona by sprzyjała wypoczynkowi, ściany powinny mieć spokojny kolor, powinno być odpowiednie zaciemnienie w oknach. Oczywiście łóżko powinno być tez bardzo wygodne, materac powinien uginać się pod nami o około 4 cm. Pomoc w prawidłowym śnie może zapewnić nawilżacz powietrza. W sypialni nie powinno być telewizora. Inną przyczyną bezsenności może być stres. Jeśli codziennie jesteśmy poddawani jego wpływom to spróbujmy: wyjaśnić wszystko przed zmrokiem, tak by nie zostawiać sobie przemyśleń na noc, staraj się nie myśleć o pracy w domu, naucz się rozładowywać stres. Przyczyną problemów może tez być tak zwany syndrom niespokojnych nóg.

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…