Są osoby które nie odczuwają zmian pogody, są też takie które odczuwają je bardzo. Zmiany takie odczuwa słabiej lub silniej aż co drugi człowiek. Osoby wrażliwe na pogodę przyjęło się nazywać meteoropatami. Najczęściej w tej grupie znajdują się osoby o niskim ciśnieniu krwi, żyjące w ciągłym napięciu i prowadzące siedzący tryb życia. U wielu kobiet jest to związane z hormonami czyli cyklem miesiączkowym. Dla wielu najgorsze są wahania czy to ciśnienia czy temperatur, nagłe wichury czy deszcze. To wszystko może wywołać atak migreny i wiele innych dolegliwości w tym napad astmy i zaostrzenie choroby wrzodowej. Wiele osób w takich momentach ma zawał. Niektórzy zmagają się z depresją podczas silnych wiatrów, badacze twierdza że na przykład gdy wieje halny to częściej dochodzi do samobójstw. Nagłe zmiany pogody mogą spowodować silny stres. Aby przetrwać taki okres z jak najmniejszymi dolegliwościami t musimy zadbać o zarówno psychiczną jak i fizyczną kondycję całego naszego ciała. Regularne wykonywanie ćwiczeń to świetny sposób, dodatkowo pozwoli nam rozładować stres nagromadzony podczas całodziennego funkcjonowania. Ważny jest zdrowy sen oraz to by nie przegrzewać ani nie wychładzać ciała. Najwięcej dolegliwość pojawia się wraz z nadciągającym niżem który niesie ze sobą spadek ciśnienia atmosferycznego. Z niżem zawsze związane są ciemne chmury i deszcze a to najczęściej rozpoczyna się do wywołania huśtawki nastrojów. W takim momencie najczęściej dochodzi do zmęczenia, bólów i zawrotów głowy, ataków migreny, osłabienia koncentracji i tym podobnych objawów. W takie dni najlepiej zacząć dzień od wypicia filiżanki kawy która podniesie nam ciśnienie. Przyda się tez gorzka czekolada która poprawi nam nastój. Migrenę można pokonać stosując naprzemiennie gorący i zimn prysznic. . Można tez pokusić się o moczenie nóg i dłoni w zimnej wodzie przez dwie minuty – podobno przynosi to dobry efekt. Bolące miejsca na ciele najlepiej pomasować. Są osoby którym przeszkadza też wyż. W takie dni jest sucho i świeci słońce mamy też wysokie ciśnienie i wiatr. Pojawiać się mogą w takiej sytuacji bóle głowy, migreny, ucisk w klatce piersiowej i zwiększa się ryzyko zawału poprzez zwiększeniu krzepliwości krwi. Warto w tym okresie zażywać pół tabletki aspiryny.

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…