Objawami tej przypadłości jest swędzenie w miejscach intymnych, obrzęk, zaczerwienienie może czasem być bardzo intensywne i nasilać się w okresie nocnym. Taki objaw często jest wywołany poprzez zewnętrzne podrażnienie skóry czy nawet jej zapalenie. Przyczyną takiego stanu najczęściej są środki toaletowe i preparaty, które stosujemy do higieny intymnej. Zapalenie takie może objąć różne miejsca na naszym ciele, a miejsca intymne są szczególnie delikatne, więc narażone na tego typu dolegliwość. Czasem może dojść do pojawienia się krostek a nawet pęcherzyków. Podrażnienie takie może być pogłębiane przez stosowanie tamponów czy nawet kąpiel w wodzie z olejkami zapachowymi. Czasem ubywa ze do wody dostaną się chemikalia takie jak te, których używamy do czyszczenia urządzeń sanitarnych albo proszki do prania. Środki te niszczą osłonę ochronną nabłonka. Czasem wystarczy poprawnie zidentyfikować środek, który nam przeszkadza i go wyeliminować z użycia. W większości przypadków pozwoli to na stałe pozbyć się dolegliwości. Czasem jednak zapalenie może się pogłębić i nawet wyeliminowanie przyczyny nie załatwi problemu. Wtedy z pomocą przyjdzie nam lekarz ginekolog. Takie objawy, które nie ustępują mogą być przyczyna wystąpienia wielu innych groźnych chorób takich jak chociażby łuszczyca. Lekarz zrobi nam biopsję, zabieg ten nie jest bolesny a pozwoli na wykluczenie wielu chorób oraz może zidentyfikować tą właściwą. Biopsja polega na wkuciu igły i pobraniu wycinak, ale jak wspomniałem nie boli, bo miejsce wkucia smaruje się kremem znieczulającym. Krem taki bazuje na lidokainie – silnym środku znieczulającym. Natomiast, jeśli chodzi o zapalenie alergiczne to leczy się je za pomocą leków, przeciwhistaminowych. Inną grupę leków stanowią kortykosteroidy, ale stosować je należy tylko wtedy, gdy poprzednie zawodzą i nie dają żadnych rezultatów, ponieważ są one bardzo silne.

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…