Korzeń też ma właściwości lecznicze, warto im się bliżej przyjrzeć. Mało tego, imbir jest jedną z najstarszych roślin leczniczych. Swoją moc zawdzięcza przede wszystkim olejkom eterycznym oraz solom mineralnym. Imbir ma też niepowtarzalny smak i dużo właściwości zdrowotnych. Przydaje się w leczeniu przeziębień, działa napotnie, walczy z wirusami i bakteriami. Imbir potrafi też hamować kaszel i gorączkę. Wcierany w skórę rozgrzewa i działa przeciwzapalnie, pomoże to obolałym stawom i mięśniom. Imbir reguluje też trawienie norując wydzielanie śliny i soku żołądkowego. Zaparzoną z niego herbatką można płukać gardło. Zmieniasz on też ryzyko zawału, ponieważ polepsza on krążenie krwi i rozrzedza ją. Tym samym zapobiega zlepianiu się płytek krwi. Imbir pobudza też mikrokrążenie, zatem przyspiesza spalanie tłuszczu i walkę z cellulitem. Usuwa on też z organizmu nadmiar wody, ponieważ działa moczopędnie. Hamuje on też skurcze miednicy, więc pomoże przy zespole napięcia przedmiesiączkowego. Imbir sprawdza się w herbatkach, w tym celu potrzebujemy saszetek, które wystarczy zaparzyć. Można zażywać go też w kapsułkach. Jedź go także na śniadanie w postaci surowej. Obierz kłącze ze skórki i zetrzyj na tarce, w takiej postaci dodawaj do potraw. Można też w szklance zaparzyć imbir sproszkowany.

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…