Ważne, aby przed wyjazdem zapewnić sobie dokumenty, które pozwolą nam korzystać w razie potrzeby z usług lekarskich nieodpłatnie, ponieważ w większości krajów takie wizyty są bardzo drogie. Jeśli wybieramy się do jednego z krajów Unii Europejskiej to musimy ze swojego oddziału NFZ pobrać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Dzięki temu zyskamy możliwość skorzystania z darmowych podstawowych usług lekarskich. Będziemy mieli takie same prawa jak mieszkańcy kraju, do którego się udajemy. Warto też przed wyjazdem sprawdzić, jakie są te prawa może mogą się one różnić od tych w Polsce. Może się okazać, że za prześwietlenie czy leki będziemy musieli dodatkowo płacić. Jeśli wybieramy się do kraju, który nie należy do kraju Unii to warto wykupić dodatkowe bezpiecznie. Będzie to nasze zabezpieczenie a jego koszt zależy od zakresu usług, kwoty, zakresu terminu i kresu. Wpływ mają też takie sprawy jak ryzykowne uprawianie sportu takiego jak wspinaczka czy nurkowanie. Większość firm ubezpieczeniowych na naszym rynku oferuje takie polisy. Jest też cos takiego jak pakiet ubezpieczeniowy, który jest tańszym rozwiązaniem. Mamy do wyboru jego kilka rodzajów. Jeśli nasza podróż została zorganizowana przez biuro podróży to można się też ubezpieczyć od rezygnacji lub przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej.

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…