W artykule tym przedstawię przepisy na nalewki, syropy i inne leki, które można przyrządzić domowym sposobem. Takimi preparatami możemy zastąpić specyfiki dostępne w aptece. Zacznijmy od przeglądu leków na ból gardła i chrypkę. Tu z pomocą przyjdą nam zioła. Kuracje wspomagajmy naparami z szałwii, tymianku czy też liści jeżyny. Bierzemy łyżeczkę jednego z tych ziół i zalewamy szklanką wrzątku, pozostawiamy pod przykryciem przez 10 minut. Ulgę przyniesie nam też płukanie słoną wodą lub wodą z dodatkiem sody oczyszczonej. Osobiście robię mieszankę pół łyżeczki soli i pół sody. Naszym drogom oddechowym ulgę może też przynieść napar wdychany a nie pity. Bierzemy łyżeczkę rumianku, tymianku oraz oregano i zalewamy dwoma litrami wody. Następnie nachylamy się nad miseczką i przykrywamy głowę ręcznikiem. Parę wdychamy ustami i wydychamy nosem. Zabieg taki należy powtarzać raz dziennie. Na kaszel zarówno suchy i mokry poleca syrop i herbatkę. Syrop cebulowo miodowy jest chyba znany każdej mamie. Bierzemy dwie cebule, kroimy drobno i zalewamy połową szklanki miodu. Następnie zostawiamy na noc. Nad ranem wlewamy szklankę przegotowanej wody i zostawiamy jeszcze na kilka godzin. Syrop ten jest wskazany zarówno przy kaszlu mokrym jak i suchym, pijemy po jednej łyżeczce dwa razy dziennie.

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…