Choroba ta nie jest groźna i zwykle ustępuje w przeciągu roku. Jednak czasem może dojść do powikłań. Mięczak zakaźny jest to standardowy wykwit pojawiający się jako drobina, niebolesna grudka która występuje na skórze. Z biegiem czasu powiększa się nawet do pół centymetra, a w jej środku pojawia się wgłębienie które jest wypełnione serowatą masa. Gdy chory drapie grudkę to łatwo ją uszkodzić i spowodować rozniesienie się choroby. Na okoliczną skórę. U dzieci grudki te najczęściej występują na twarzy i szyi. U dorosłych najczęściej występują na narządach rodnych, brzuchu oraz wewnętrznej części ud. Jednak może on pojawić się wszędzie za wyjątkiem wewnętrznych części stóp i dłoni. Jest to choroba zakaźna wywoływana przez wirus. Jest on spokrewniony z wirusem ospy. Do zakażenia w większości przypadków dochodzi poprzez kontakt ze zmianą. Jednak wirus ten posiada tez zdolność przenoszenia się poprzez zakażone przedmioty codziennego użytku takie jak ręczniki, naczynia, zabawki. Jak wspomniano wcześniej sam mięczak nie jest groźny. Najczęściej choroba ta wygasa samoistnie w ciągu roku. Najgorsze jest to że jest on łatwo zaraźliwy i chor może szybko zarazić innych. W przypadku zaobserwowania zmian w okolicy narządów płciowych należy udać się do dermatologa.

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…