Coraz częściej sięgamy po naturalne środki lecznicze i wspomagające. Dlatego też warto przyjrzeć się brzozie, bo oprócz bardo interesującego wyglądu ma ona także cenne właściwości lecznicze. Drzewo ta ma stosunkowo małe wymagania, dlatego też rośnie zarówno na lesistych piachach jak i na żyznych glebach. Drzewo to możemy spotkać w całej europie, choć chyba najbardziej wrysowała się ona w krajobraz polski. Drzewo to dostarcza dużo surowców, które są z powodzeniem wykorzystywane w lecznictwie naturalnym. Jej liście stosuje się głównie w schorzeniach dróg moczowych, zresztą tak samo jak pączki. One też dodatkowo zawierają olejek eteryczny, saponiny, gorycze, flawonoidy. W liściach znajdują się dodatkowo garbniki, kwasy organiczne, sole mineralne i witaminy C. W leczeniu schorzeń układu moczowego stosuje się także Świerzy sok z brzozy. Sok ten doskonale odtruwa i przeciwdziała kamicy nerkowej. W soku tym znajduje się cukier inwertowany, kwasy organiczne, aminokwasy, sole mineralne i peptydy. Przez zielarzy jest szczególnie ceniona kora brzozy, między innymi, dlatego że znajduje się tam betulina. Jej właściwości pozwalają na obniżenie poziomu cholesterolu, potrafi ona także chronić przed cukrzyca. Jeśli masz taką potrzebę to pączki zbieraj wczesną wiosną, wtedy, gdy są nabrzmiałe. Natomiast młode listki zbieramy w maju i czerwcu. Po zebraniu układamy je luźno w koszu, nie wolno ich ugniatać. Listki te, bowiem bardzo łatwego się zlepiają i czernieją. Dobrze wysuszone powinny mieć barwę oliwkową i przyjemny oraz Świerzy zapach. Wiosną można pozyskać też sok, w tym celu nacina się pień lub grubsze gałęzie. W aptece liście albo paczki znajdziemy niemal w każdym preparacie, który ma za zadanie leczyć dolegliwości układu moczowego. Preparaty te mają przede wszystkim działanie odkażające i moczopędne. Ale mieszankę ziół, w której znajduje się brzoza znajdziemy też przy preparatach służących do leczenia schorzeń reumatycznych. Substancje zawarte w liściach brzozy znajdziemy też w płukankach do włosów. Napar z liści przygotowujemy w ten sposób: Łyżkę suszonych liści zalewamy szklanką wrzątku i przykrywamy na kwadrans. Następnie przecedzamy i pijemy pół szklanki między posiłkami. Napar ten pomoże nam w chorobach nerek i dróg moczowych. Ale pomoże on nam także przy obrzękach na tle niedomogi sercowo nerkowej oraz przy niektórych chorobach skóry.

 

 

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy. smaczny i tani z dowozem do klientaCzytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…