Masaż tego typu trwa około dwóch godzin, przez ten czas skutecznie postawi nas na nogi jeśli tylko czujemy się osłabieni, nie mamy humoru lub bolą nas Plec czy nogi. Jest to bardzo dobry sposób na pozbycie się zmęczenia i rozładowanie stresu. Jest to połączenie zabiegów zaczerpniętych z jogi, sztuki siatsu i akupresurze. Nie mylić z akupresurą gdzie używa się igieł, tu używa się tylko rąk do uciskania i masowania. Uzdrawiającą moc tajskich masaży można odczuć w kilku ich odmianach. Najprostszy i najtańszy jest masaż klasyczny. Podczas całego masażu nie zdejmujemy ubrania a masażysta uciska dłońmi, nadgarstkami i kolanami wybrane miejsca. Zabieg zaczyna się od masażu stóp apotem dłonie wędrują po kolejnych partiach ciała. Dzięki temu zostają usunięte zbędne napięcia mięśni, poprawiane jest krążenie oraz przyśpieszony jest proces oczyszczenia organizmu. Kolejną odmianą jest masaż tajski z olejkami. Jest to bardzo popularna forma masażu podczas której używa się olejków takich jak lawendowy, palisandrowy, różany czy miętowy. Masaż tego typu zawiera w sobie elementy akupresury i masażu ajuwedyjskiego. Ten drugi ma na celu odblokowanie kanałów energetycznych.

Masaż ten relaksuje, oczyszcza, wzmacnia układ odpornościowy, poprawia krążenie oraz uśmierza bóle takie jak karku, ramion, pleców. Kolejnym popularnym masażem jest Tajski masaż stemplami. Masaż odbywa się z zastosowaniem specjalnych stempli. Są to bawełniane woreczki w których znajduje się specjalna mieszanka ziół. W jej skład wchodzą takie ziła jak imbir lekarski, limonka kaffir, trawa cytrynowa. Stemple te SA podgrzewane przed masażem, chodzi o to by uwolnić z nich olejki eteryczne. Zabieg zaczyna się od przykładania do pacjenta ciepłych woreczków, a z upływem czasu masuje się nimi ciało coraz bardziej intensywnie. Masaż ten ma na celu relaks, oczyszczenie, rozluźnienie. Pobudza on przemianę materii oraz poprawia krążenie. Jeśli chcemy masaż tajski wykonywać w domu to organizowane są weekendowe kursy, na których można nauczyć się podstaw techniki masażu. Po ukończeniu tego kursu jego uczestnicy potrafią wykonać dwu godzinny masaż. Jest to dość ciekawe rozwiązanie i polecam szczególnie osobom, które pracują w biurze przy komputerze, narażone są na stres lub po prostu się tym interesują.

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…