BólSeks po menopauzie może być równie przyjemny i niebolesny jak przed. Pomoże w tym miejscowa terapia hormonalna – globulki dopochwowe z estrogenami. Dzięki nim twoja pochwa znów będzie nawilżona i elastyczna. Dodatkowo podczas zbliżenia możesz używać środków nawilżających. Koleją przyczyną nieudanego seksu może być alergia. Jeśli masz obrzęknięte, zaczerwienione i podrażnione wargi sromowe i wejście do pochwy to trudno mówić o czerpaniu przyjemności z seksu.

Przyczyną takich dolegliwości może być uczulenie na proszek, płyn do prania, prezerwatywy, środki nawilżające, podpaski, kosmetyki do mycia. Dlatego postaraj się jak najszybciej zrezygnować z używania produktów, które podejrzewasz o wywołanie reakcji alergicznej. Żeby złagodzić dolegliwości kup w aptece i pij wapno, oraz rób okłady z roztworu Tantum Rosa lub Vagosanu. Pamiętaj o wietrzeniu części intymnych – chodź po domu bez majtek. Kolejną dolegliwością sprawiającą ból podczas seksu jest infekcja dróg rodnych. Infekcja wywołuje stany zapalne, któremu towarzyszą świąd, pieczenie, obrzęk, zaczerwienieni, ból. Dolegliwości te nasilają się podczas stosunku. W tym przypadku niezbędna jest wizyta u ginekologa i leczenie farmakologiczne. Równie nieprzyjemny jest seks podczas zapalenia cewki moczowej. W tym przypadku również jest pieczenie i szczypanie, a dolegliwości te nasilają się w czasie uprawiania seksu. Cewka moczowa znajduje się przy ujściu pochwy jest więc podrażniana w trakcie stosunku. Jeśli jesteś podatna na infekcję dolnych dróg moczowych to należy profilaktycznie zażywać suplementy diety z żurawiną lub pić dużo soku z żurawiny czy czarnego bzu. Ważne jest również to by po każdym stosunku oddawać mocz, aby wypłukać z cewki moczowej drobnoustroje.

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…