SrebroCoraz więcej zarówno złota jak i srebra znajduje zastosowanie nie tylko w medycynie, ale także w kosmetykach i zabiegach upiększających. W leczeniu RZS m.in. stosuje się zastrzyki ze złotem. Kruszec ten by stosowany w medycynie już od czasów starożytnych. W leczeniu stosowano i stosuje się złoto w najróżniejszych postaciach. Można wykonać sobie nalewkę, płatki proszek i wiele innych. Ale obecnie odkryto, że najskuteczniejsze są sole złota. 

To właśnie one są używane w leczeniu reumatoidalnych zapaleniach stawów. Ale złoto w takiej postaci sprawdza się też w walce z łuszczycą. Często też można zaobserwować uczulenie na złoto, dlatego szczególnie w początkach terapii trzeba pilnie obserwować swoja skórę. Stosuje się bardzo małe dawki, ale ter pai takiej nie stosuje się przy ciąży oraz u osób z chorą wątrobą i nerkami. Modne są też ostatnio zabiegi odmładzające z użyciem złotych nici. Wszczepia się pod skórę minimalną siateczkę, która składa się z nici. Ma ona za zadanie utworzyć jak by rusztowanie dla opadającego mięśnia policzkowego. Wokół tj siatki tworzą się naczynia krwionośne i nowe komórki kolagenu i elastyny. Dzięki temu zabiegowi można odmłodzić się nawet o dziesięć lat. Każda z nici o długości 25 centymetrów zakończona jest jednorazową igłą, której kształt pozwala uniknąć bólu podczas implementacji. Ale nici tego typu dobrze też sprawdzają się w innych partiach ciała. Pamiętaj, że zabieg ten jest związany z ryzykiem powikłań. W miejscu zabiegu mogą powstać zwłóknienia. U niektórych osób mogą też one wywołać uczulenie. Trzeba też je idealnie zamocować, dlatego wybieraj tylko renomowane kliniki. Zaletą jest to, że metoda ta jest mniej inwazyjna niż klasyczna operacja plastyczna. Efekty widać już po trzech miesiącach. W tym czasie zmarszczki znikają, podskórne naczynia stają się mniej widoczne. Efekt może utrzymywać się nawet przez 10 lat. Zabiegu nie można przeprowadzać u kobiet w ciąży i u chorych na hemofilię. Udowodniono też, że jony srebra rozpuszczone w wodzie niszczą ponad 650 chorobotwórczych szczepów bakterii, wirusów i grzybów. Srebro takie ma strukturę zbliżoną od ludzkiej limfy. Srebro w takiej formie jest wydalane z organizmu, dlatego stosuje się je w leczeniu stanów zapalnych, grzybicy, trądziku i przy trudno gojących się ranach. Preparat ze srebrem może nam pomóc przy bólu gardła. Preparaty z nanoczasteczkami srebra przyciągają wirusy, bakterie i grzyby, które blokują enzymy niezbędne do ich namnażania się. Preparaty takie regenerują też nabłonek dróg oddechowych.

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…