Ból gardła objawia się pieczeniem, drapaniem i problemami z przełykaniem. Przyczyną takiej sytuacji może być stan zapalony albo wysuszenie błon śluzowych. W takiej sytuacji nie trzeba od razu sięgać po leki, w wielu przypadkach pomogą domowe sposoby.

Płucz gardło sodą. Soda ma działanie przeciwobrzękowe i przeciwzapalne. Łyżeczkę sody rozpuść w połowie szklanki ciepłej wody. Gardło należy płukać 3-4 razy dziennie. Trzeba to robić delikatnie i dość krótko. W przeciwnym razie może dojść do podrażnienia śluzówki. Płukanie solą może okazać się zbędne. Solanka nie ma działania odkażającego. Gdy boli gardło jedz czosnek. Ma on działanie przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne, dlatego pomaga w zwalczaniu infekcji. Najlepiej zmiażdżyć dwa ząbki czosnku i dodać do ciepłego mleka. Nie zapomnij o nawilżaniu błon śluzowych. Należy, zatem dbać o odpowiednią wilgotność w pomieszczeniach. Staraj się dużo pic, nawet, jeśli nie odczuwasz pragnienia. Gdy ból gardła jest silny najlepiej przez dzień lub dwa pozostać w domu. Odpoczynek zwiększa szanse na szybsze wyleczenie. W walce z bólem pomogą płukanki ziołowe. Najlepsze będą napary z rumianku, szałwii i tymianku. Łyżkę ziół zalej szklanka wrzątku i zaparzaj przez kwadrans pod przykryciem. Pamiętaj też by nie podrażniać gardła np. poprzez spożywanie ostrych przypraw.

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…