Aby być zdrowym trzeba odpoczywać, nie tylko na bierząco ale też zadbać o właściwy urlop. Możemy wybrać się na przykład nad Balaton, to największe jezioro na Węgrzech, dlatego nazywane jest „morzem" węgierskim o powierzchni ok. 597 km kwadratowych. Jezioro to, to raj dla osób, które kochają ciepłą, łagodną i płytką wodę. Dzięki temu, że jezioro nie jest głębokie woda szybko się nagrzewa. Jezioro otaczają piaszczyste plaże, a dodatkowy atut to łagodnie opadające dno.

Jest to świetne miejsce na rodzinne wakacje. Znajdą tu również coś dla siebie miłośnicy sportów wodnych - wiatry i fale bardzo sobie cenią żeglarze i windsurferzy. Dodatkowy atut tego węgierskiego morza to temperatura, która latem, sięga ponad 20 stopni Celsjusza. Największą miejscowością wypoczynkową nad jeziorem jest Siofok. Tam urodził się Imre Kalman, ojciec operetki węgierskiej, gdzie można obejrzeć jego dom, a w parku pomnik. Znajdują się tu XIX-sto letnie wille, które nadają miasteczku specyficzny charakter staromodnego kurortu. Nieopodal znajduje się rezerwat przyrody Torek. Dzieciom na pewno spodoba się Akwarium Balatońskie. Koniecznie wczesnym rankiem wybierz się nad jezioro, jeśli dopisze ci szczęście, zobaczysz Srebrny Most, czyli białą poświatę słoneczną nad gładką taflą tego ogromnego jeziora. Mało, kto wie, że nad Baltonem można zobaczyć bajeczne pola lawendy. Niedaleko miejscowości Siofok, leży Balatonfoldvar, gdzie w sierpniu odbywa się wielki festiwal winobrania.

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy. obczaj to kolego tutaj tutaj i chodźCzytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…