Zioła takie działają wolniej niż leki, ale stosowane uważnie i zgodnie z zaleceniami są tak samo skuteczne i nie mają wielu skutków ubocznych. Zioła takie stosuje się zarówno pojedynczo jak i w mieszance. Jeśli masz problemy z grzybicą pochwy i cierpisz na świąd sromu to zmieszaj 50g rumianku, kory dębu, szałwii i liści orzech włoskiego.

Trzy łyżki takiej mieszanki zalej litrem wrzątku. Gotuj to pięć minut i zostaw pod przykryciem na pół godziny. Następnie przecedź. Nasączaj nim płótno i przykładaj do krocza. Jeśli natomiast cierpisz na wzdęcia to zmiel po jednym opakowaniu majeranku i kminku. Taką mieszanką posypuj potrawy lub jedz łyżeczkę po jedzeniu popijając ciepłą wodą. Czasem towarzyszy temu też nieprzyjemny oddech, w takiej sytuacji dodaj jeszcze 50 ziaren jałowca. Na mocne kości weź łyżkę suszonego skrzypu zalej szklanką zimnej wody. Gotuj to przez około pół godziny na wolnym ogniu. Zapewnisz dzięki temu doskonałą formę nie tylko kościom, ale i włosom oraz paznokciom. Wypity taki napar jest doskonałym źródłem krzemu. W przypadku, gdy cierpisz na zbyt obfite miesiączki zastosuj ziela krwawnika, skrzypu polnego i pokrzywy. Łyżkę takiej mieszanki zalej szklanką wrzątku. Napar taki pijemy 2-3 razy dziennie po jedzeniu. Herbatka taka jest polecana w okresie menopauzy.

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…