Taki stan ma miejsce, gdy podczas dwóch badan na czczo okaże się, że poziom glukozy we krwi utrzymuje się między 100 a 1125 mg%. W takiej sytuacji konieczne jest wykonanie testu obciążenia glukozą, bo taki wynik może świadczyć o stanie przedcukrzycowym.

Jeśli w takim teście poziom glukozy wynosi od 140 d 199 mg% to jest to dla nas informacja, iż nasz organizm nieprawidłowo toleruje glukozę. To ostatni moment by powstrzymać rozwój choroby zmianą stylu życia. Po pierwsze trzeba schudnąć, zwiększyć aktywność fizyczną i przyjrzeć się temu, co znajduje się na naszych talerzach. Podstawą jest mocno urozmaicona dieta, obfita w witaminy a uboga w węglowodany proste, bo to one mają naje się węszy wpływ na poziom glukozy we krwi. Wybierać trzeba produkty o niskim indeksie glikemicznym. Jeśli to wszystko nie przyniesie pożądanych rezultatów to trzeba zacząć przyjmować leki. Można używać inuliny, jest to substancja mająca słodki smak i uzyskiwana z cykorii. Nie jest trawiona, dlatego nie powoduje wzrostu glukozy we krwi, nie tuczy, a wręcz odwrotnie, spowalnia procesy wchłaniania. To właśnie indeks, glikemiczny, oznacza on jak szybko wzrośnie poziom cukru we krwi po spożyciu danego posiłku. Najwyższy indeks glikemiczny ma cukier – 100. W wielu przypadkach ruch pozwala na zmniejszenie ilości zażywanych leków.

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…