bariatraBariatra to specjalista, który zajmuje się chirurgicznym leczeniem chorobliwej otyłości. Najpierw konsultuje, współpracuje on z lekarzami innych specjalności, oceniając stan zdrowia pacjenta i powikłania jakie uczyniła otyłość.

Do bariatry należy się udać wtedy, iż mimo wielu prób nie potrafisz schudnąć, a twoja nadwaga to kilkadziesiąt kilogramów. Ponadto przez dużą nadwagę masz już problemy ze zdrowiem np. cukrzyca, zwyrodnienia kolan, bioder czy kręgosłupa, nadciśnienie. Skierowanie do specjalisty powinnaś dostać od lekarza pierwszego kontaktu. Najpierw jednak zostaniesz skierowana do poradni dietetycznej. Jeśli zmiana diety i ścisłe stosowanie się od niej nie przyniosą efektu lekarz skieruje cię do bariatry. By zakwalifikować się do operacji refundowanej przez NFZ twój wskaźnik masy ciała BMI musi sięgać powyżej 40. Jednym z najmniej inwazyjnych zabiegów, który mam za zadanie odchudzenie chorego jest balonikowanie. Przez gardło i przełyk lekarz wprowadza cewnik z balonikiem. Gdy już znajdzie się w żołądku napełnia go solą fizjologiczną. Dzięki balonowi zmniejsza się objętość w żołądku, który potem pomoże pomieścić jedynie małe porcje jedzenia. Taki zabieg pomaga w ciągu 6 miesięcy zgubić bardzo dużo kilogramów. Po uzyskaniu pożądanej wagi bariatra usuwa balon. Przeciwwskazaniem do tego typu leczenia jest choroba wrzodowa lub dwunastnicy, a także przepuklina przełyku. 

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy. Pneumovit ktłry pozwoli Ci zachować właściwą higienę Twojego nosa.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…