choroby objawyCzęste oddawanie moczu nie musi oznaczać choroby pęcherza. Może to być objaw głębokiej depresji, nerwicy czy lęku. O problemach psychicznych może także świadczyć ogólne osłabienie organizmu, tycie, chudnięcie, nudności i świąd, szum w uszach czy bóle głowy.

Nietypowo również mogą się objawiać choroby reumatyczne. Pierwszym sygnałem zapalenia stawów są zlewne poty. A także pojawia się przekrwienie skóry lub rozszerzają się żyły, lub przesuszonymi i podrażnionymi śluzówkami oczu. Podobne problemy możemy zauważyć w stanach zapalnych płuc, przewodu pokarmowego, nerek, czy tarczycy. Wówczas pojawia się suchość w ustach, i śluzówek oczu, a także silny świąd. Choroba tarczycy jest zaliczana do schorzeń z autoagresji. Mimo, iż występuje często, szybkie postawienie diagnozy nie jest łatwe. Zanim pojawią się typowe objawy niedoczynności, u chorego mogą najpierw pojawić się bóle mięśni i stawów, przebarwienia na łokciach z nadmiernie suchą i swędzącą skórą. Pojawiają się problemy z trawieniem, nudności i wymioty, a nawet anemia. Dodatkowym problemem w zdiagnozowaniu choroby tarczycy jest to, iż objawy mogą występować pojedynczo lub razem. Pojawiające się bóle w okolicy serca nie musza świadczyć o objawach chorób serca lecz refleksu układu pokarmowego. Zazwyczaj jest to tępy ból promieniujący do pleców, barków lub szyi. 

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…