leczymy bankamiPo pierwsze przeziębienie, wielu specjalistów z branży twierdzi ze postawienie baniek w odpowiednim momencie pozwoli uniknąć antybiotykoterapii. Sprawdzają się one bardzo dobrze w leczeniu układu oddechowego, chodzi tu przede wszystkim o ostre i przewlekłe stany zapalne oskrzeli i płuc.

Pomogą w towarzyszącemu bólowi gardła i migdałków oraz krtani. Banki pomogą też w walce z bólem. Postawione w odpowiednim miejscu banki powodują rozluźnienie narządów wewnętrznych i stosuje się je w leczeniu stanów skurczowych pęcherzyka żółciowego, zespołu jelita drażliwego. Jeśli użyjesz baniek gumowych to pomogą one pozbyć się stresu, zapewnia relaks. Najpierw jednak ciało anglezy posmarować oliwką kosmetyczną. Potem wytwarzamy podciśnienie i przesuwamy bańkę po ciele z dołu do góry. Oczywiście wykonujemy to na plecach pacjenta Bańki mogą tez pomóc w walce z cellulitem i rozstępami. Masaż wykonany w miejscach gdzie znajduje się tkanka tłuszczowa powoduje jego likwidację i zmniejszenie ewentualnych rozstępów. Bańki wykazują też silne działanie przeciwzapalne i wykorzystuje się je w terapii bólów reumatycznych, zwyrodnienia kręgosłupa i przy rwie kulszowej. Jeśli chodzi o przeciwwskazani to jest ich mało i głównie dotyczą problemów skórnych. Przeciwwskazaniem jest też zła krzepliwość krwi, anemia oraz zbyt duże. Baniek nie stawia się tez przy chorobie nowotworowej. 

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…