atak pylkowJeśli masz jakiekolwiek podejrzenia, że jesteś uczulony na pyłki to koniecznie jak najwcześniej trzeba się udać do lekarza i przeprowadzić odpowiednie test w celu wykrycia konkretnego alergenu.

Szacuje się, że wiosna objawy alergii dopadają, co czwartego nas. Dlatego koniecznie trzeba poddać się odczulaniu, ale by to zrobić trzeba poznać winowajcę. Substancji, które mogą nas uczulać jest dużo, zaczynając od pyłków drzew a kończąc na trawach, kosmetykach, żywności itd. Objawy, które powinny nas skłonić do podejrzewania alergii są: kaszel po wysiłku, kaszel w nocy, szybkie męczenie się, katar w określonych sytuacjach, częste choroby dróg oddechowych bez gorączki. Aby wykryć, co jest przyczyną musimy wykonać testy diagnostyczne, najbardziej popularne są testy skórne, polega on na tym, że na skórę nanosi się alergeny, reakcja powinna pojawić się już po kilkunastu minutach. W ten sposób można sprawdzić podatność na wiele substancji. Warto zaznaczyć, że testy te nie są przeprowadzane u dzieci poniżej trzeciego roku życia która u kobiet w ciąży. Czasem okazuje się że test taki nie jest jednoznaczny, wtedy trzeba wykonać inne badania. Uczuleń na pyłki nie należy lekceważyć, musisz widzieć, że w krytycznych sytuacjach może dojść do obrzęku krtani, który grozi uduszeniem. Nieleczony katar prowadzić może do zapalenia zatok i kataru siennego oraz ucha środkowego. A to w konsekwencji może doprowadzić do nawet utraty słuchu. Jeśli dzieci są alergikami to, gdy nie podejmie się leczenia to z czasem może dojść do astmy. Każdą alergie trzeba leczyć jednak nie zawsze da się otrzymać takie efekty jak b się chciało. Najczęściej terapia polega na podawaniu leków za pomocą tabletek lub poprzez wdychanie z inhalatora. Niektóre środki, najczęściej te doustne mogą powodować skutki uboczne takie jak senność. Jedna z metod jest podawanie szczepionek, jest to chyba jedna z lepszych metod. Polega to na podawaniu pacjentowi coraz to większej ilości alergenu za pomocą szczepionki. W ten sposób prowokuje się organizm do tego by nabrał odpowiedniej odporności. Tylko akie szczepieni trzeba zaciąć przed tym jak dana roślina zacznie pylić, ostatnia szczepionka powinna być podana nie później niż trzy tygodnie przed początkiem pylenia. Często zdarza się, że takie szczepienie trzeba powtarzać, co rok i to przez kilka kolejnych lat. Musisz też wiedzieć o tym, że alergia pojawić się może w każdym wieku, dlatego nie lekceważ objawów, jeśli takie się pojawią. Czym prędzej udasz się do lekarza tym szybciej unikniesz przykrych dolegliwości. 

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy. ZabiegiCzytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…