prob2Szczególnie o tej porze roku pęcherz zwłaszcza pań jest narażony na infekcje sprzyjają temu wysokie temperatury i kąpiele. Aby nie chorować warto przestrzegać kilku reguł.

Po pierwsze dobrze się ubieraj w chłodne dni, noś ciepłą bieliznę, która ochroni drogi moczowe przed zmarznięciem i przed wiatrem. Ważne są tez buty, ponieważ można łatwo wyziębić stopy a to sprzyja chorobie. Nawet podczas upału unikaj siadania na kamieniach czy betonie. Nawet niewielkie ochłodzenie rejonów miednicy sprzyja powstaniu stanu zapalnego. Ochronę da ci piecie herbatek ziołowych. Zarówno kawa jak i herbata mają właściwości prowadzące do wychłodzenia organizmu. Warto wybierać herbatę z płatkami rozgrzewającego jaśminu. Można też pokusić się o stosowanie rozgrzewających przypraw takich jak gałka muszkatołowa czy cynamon. W celach profilaktycznych można pić sok z żurawin. Zapobiega on wnikaniu drobnoustrojów w głąb błony śluzowej. Czasem jednak może się zdarzyć, że na picie takiego soku jest wraz lwy żołądek. Wtedy trzeba stosować dostępne w aptece suplementy, które zawierają w sobie silnie skoncentrowaną żurawinę. Żurawina zakwasza mocz i hamuje namnażanie się bakterii. Powinnaś też dbać o ogólną odporność organizmu, zażywaj witaminę C albo ekstrakt z drzewa oliwnego. Stawiaj na dietę bogatą w warzywa i owoce. Można profilaktycznie raz na kilka miesięcy wykonywać badanie moczu, zapalenie pęcherza nie zawsze ma wyraźne objawy. Leczenie zakażeń dróg moczowych jest konieczne, nie należy czekać aż samo przejdzie. Jeśli zlekceważysz tą chorobę to może pojawić się zapalenie miedniczek nerkowych, może też dojść do uszkodzenia nerek. W nielicznych przypadkach może tez dojść do infekcji układu płciowego, co może spowodować niepłodność. Gdy stany zapalne w układzie moczowym mają tendencję nawracającą to trzeba poszerzyć diagnostykę. W tym celu powinno się wykonać USG pęcherza oraz badanie cytoskopowe o ile zleci je lekarz. Podobne objawy mają tez inne schorzenia i trzeba je za pomocą tych badań wykluczyć. Swój organizm możesz wspomóc poprzez picie herbatek ziołowych o działaniu przeciwzapalnym, chodzi u o napary z brzozy, pokrzywy, bratka oraz rumianku, ale podczas dłuższego ich stosowania powinnaś skontaktować się z lekarzem. Jeśli tylko pojawi się ból i pieczenie w intymnych miejscach to bezzwłocznie powinnaś się udać do lekarza. 

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…