Obecnie szacuje się, że problemy z poczęciem dziecka ma blisko 20 par w Polsce. Dodatkowo coraz mniej polek decyduje się na dziecko. Jeśli masz zamiar starać się o dziecko to spory czas przed planowanym poczęciem musisz odstawić pigułkę antykoncepcyjną. Choć opinie w tej sprawie nie są jednoznaczne. Po dostawieniu pigułek u większości kobiet organizm bardzo szybko wraca do normalnego funkcjonowania. Niektórzy twierdzą, że wystarczy miesiąc by można było już bezpiecznie zajść w ciążę.

Ale widać też w takiej sytuacji tendencję do cykli bez owulacyjnych. U innych z kolei może dojść do ciąży mnogiej z powodu owulacji wilelokrotnej. Przyczyną problemów z zajściem w ciążę może być też nadwaga. Chodzi tu o nadwagę panów. W takiej sytuacji plemniki są słabsze, może to powodować problemy nie tylko z zagnieżdżeniem się zarodka, ale też z utrzymaniem już istniejącej ciąży. Dlatego warto schudnąć i stosować dietę z Witaminą C i E oraz kwas foliowy. I cynk. Warto, zatem spożywać 75 gram orzechów włoskich dziennie. Już po kilku tygodniach takiej diety zwiększa się żywotność plemników. Jeśli chodzi na fitness to przemyśl to. Ponieważ nadmierny wysiłek może obniżyć płodność a nawet zahamować miesiączkę.

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…