witaminy i mineralyMinerały i witaminy w naszym organizmie spełniają ogromną rolę. Dlatego warto wiedzieć jak na nas działają, bo regulują ilość hormonów, chronią serce i wzmacniają kości.

By mieć zdrowe narządy płciowe nasz organizm potrzebuje witamin A, B1, C, D, E i kwasu foliowego. Witamina B1 znajduje się w mięsie wieprzowym, pełnoziarnistym pieczywie, mięsie baranim, wołowym, drobiu, grochu, fasoli i orzechach. A kobietą które planują ciąże zaleca się dodatkowo kwas foliowy w postaci tabletek. Jak wiadomo stan naszych kości w dużej mierze zależy od wapnia, magnez, fluoru i witaminy D. Wapń znajdziemy w przetworach mlecznych przede wszystkim w kefirze, jogurcie, serze, sardynkach, brokułach, sokach i w wodzie mineralnej. Magnez jest niezbędny ponieważ ułatwia wchłanianie wapnia oraz uaktywnia witaminę D, która uwalniana jest pod wpływem promieni słonecznych. Mają go liściaste warzywa, groch, fasola, orzechy i gruboziarniste pieczywo. Doatakowo witamina D, wapń i fluor wzmacniają nasze zęby. By mieć jędrne piersi musimy szukać pomocy w witaminie A, C, E i w borze. Bor reguluje ilość żeńskich hormonów. Znajdziemy go w owocach takich jak gruszka, jabłko, winogrono ale także w rodzynkach, migdałach, orzechach i miodzie. A na nasz wzrok korzystny wpływ mają witaminy A, C, E, cynk i selen.

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…