Szacuje się że na świecie chrapie kilka miliardów osób, znacznie częściej robią to też panowie niż panie. Te dźwięki jakie wydajemy zwykle traktujemy jako uciążliwą ale niegroźną przypadłość. Ale może ono doprowadzić do rozwinięcia się zespołu bezdechów śród sennych czyi takich które trwają co najmniej 10 sekund.

Takie bezdechy często pociągają z sobą groźne konsekwencje zdrowotne. Pojawiają się zaburzenia wydolności krążeniowo oddechowej, powiększa się zdolność do udaru mózgu i wielu innych groźnych chorób. Skutkiem jest także zwiększona wypadkowość – takie osoby częściej ulegają wypadkom z powodu zaspania za kierownica. Zanim udasz się do lekarza z tą dolegliwością to spróbuj kilku sposobów by pozbyć się chrapania samemu. Zmień pozycję o ile śpisz na wznak. Ułożenie ciała na plecach podgębia chrapanie. Winny jest język który pada ku tyłowi. Zrezygnuj z palenia papierosów, podczas palenie ślina zalega w tchawicy i krtani podrażniając i powodując obrzęk. Na dwie godziny przed snem odstaw także alkohol. Jest on przyczyną wiotczenia mięśni gardła i języka. Dbajmy też o utrzymanie prawidłowej wagi ciała.

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…