Ból brzuchaBóle brzucha przy zapaleniu pęcherza pomogą złagodzić ciepłe okłady na podbrzusze za pomocą termofora, czy zwykłej butelki z ciepłą wodą, oraz 15-minutowe nasiadówki w ciepłej wodzie z dodatkiem naparu z szałwii czy rumianku.

Pomoże także napar do picia z pokrzywy, który łagodzi objawy zapalenia. Bardzo ważnym owocem w przypadku zapalenia pęcherza jest żurawina, ponieważ zakwasza mocz i chroni przed mnożeniem się bakterii powodujących zapalenie. Żurawinę można jeść świeżą np. w postaci kisielu, suszoną jako dodatek do sałatek lub jako konfiturę. A sok z żurawiny najlepiej rozcieńczać z wodą mineralna. Sok z żurawiny można zastąpić sokiem z aronii albo czarnego bzu, ponieważ również sa bogate w witaminę C.

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…