Wszystkie pigułki antykoncepcyjne które były na rynku zawierały syntetyczny estrogn. Jest on bardzo potrzebny w pigułce ponieważ zastępuje on estrogeny a wytwarzanie ich w momencie brania pigułki zostaje zahamowane. Jest to nic innego jak pochodna naturalnego estradiolu. Dzięki dodaniu grupy etylowej sprawia się że nie zostaje on strawiony w układzie pokarmowym, co powoduje że prawidłowo spełnia on swoją role.

Odpowiada n za stabilne narastanie śluzówki macicznej. Substancja ta w pigułce była wielokrotnie zastępowana al. Żadne z prób nie przyniosła pożądanego efektu, bowiem nie pozwalały na zachowanie wystarczająco kontrolowanego cyklu miesiączki. Więc zabezpieczenie przed ciążą nie było wystarczające. Poszukiwania idealnej wersji hormonu nie ustawały bowiem już od lat wiadomo że etynyloestradol nie jest idealny. Substancja ta niepożądanie silnie wpływa na krzepnięcie przez co u osób go zażywających dochodzi do zwiększenia ryzyka zachorowań na chorobę zakrzepowo-zatorową która często prowadzi do zawałów serca i udarów mózgu. W nowej pigułce o której mowa w tytule artykułu zastąpiono ta substancję na walerian estradiolu. Substancja ta po zażyciu ulega w naszym organizmie przemianie w naturalny estradiol. W nowej pigułce znajdują się też substancje które wpływają odpowiednio na stan śluzówki macicy. Dzięki temu ograniczono występowanie skutków ubocznych które mogły mieć miejsce przy stosowaniu innych pigułek. Nowa pigułka może być stosowana przez kobiety w różnym wieku. Ma ona także inne właściwości mianowicie powoduj stabilizację cyklu miesiączki o ograniczenie obfitych krwawień dlatego może być stosowana u kobiet z tym problemem. U starszych kobiet substancji zawarte w pigułce zwalczają objawy endometriozy. Preparat ten można bez oba używać do samego momentu menopauzy. Pigułka ta bowiem łagodzi objawy które towarzyszą kobietom przed tym okresem, takie jak kłopoty ze snem czy uderzenia gorąca. Jednak pigułka tanie może być stosowana rzez wszystkich. Bowiem nie zaleca Se jej osobom które przebyły lub mogą cierpieć na zakrzepicę naczyń krwionośnych nóg lub zakrzepicy płucnej. Pigułki nie powinny też zażywać kobiety z podejrzeniem raka piersi lub narządów rodnych. Więcej informacji udzieli ci farmaceuta i ulotka jednak nic nie zastąpi wizyty i konsultacji z ginekologiem. Bowiem musi on jeszcze sprawdzić czy nie zażywamy innych leków które mogą wchodzić w interakcję co będzie powodowało większe ryzyko zajścia w ciąże. Musimy tu szczególnie zwrócić uwagę na leki przeciwpadaczkowe, wybrane antybiotyki oraz preparaty zawierające dziurawiec.

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…