zdrowie0011Już tysiące lat temu starożytni wierzyli, że księżyc ma wpływ zarówno na nasze zdrowie jak i samopoczucie. Teraz badacze udowodnili ze jakiś związek jest, a mianowicie to najczęściej podczas pełni dochodzi do zawałów serca oraz zaburzeń psychicznych, które zdarza, że kończą się samobójstwem.

Ale zajmijmy się gwiazdami i zastanówmy się czy dzień naszych urodzin może zadecydować o tym czy będziemy zdrowi czy chorzy. Otóż astrolodzy twierdzą, że właśnie tak jest, popierają ich zwolennicy medycyny naturalnej. Według nich w dniu, w którym przychodzimy na świat oddziałuje na nas określony układ planet. Znajdujemy się wtedy w określonym znaku zodiaku a ten ma predyspozycje do pewnych dolegliwości lub nie. Dla przykładu strzelec, czyli ja mam mieć ponoć problemy ze stawami biodrowymi, jak na razie nic takiego nie zaobserwowałem, ale przecież jeszcze masa życia przede mną. Z kolei Lwy, Barany i /Strzelce należą do grupy osób, które mogą mieć skłonność do nadciśnienia. Potwierdzają to badania, po prostu u tych ognistych znaków ta choroba występuje częściej niż u innych. Astrolodzy twierdzą, że ogień sprzyja chorobom krążenia. Więc jak ktoś sądzi, że tak jest to powinien unikać potraw smażonych, alkoholu, tłustego mięsa i słodyczy. A w jego codziennej diecie winny się znaleźć produkty zawierające kwasy omega-3. Jeśli jesteś Bykiem to musisz uważać na swój żołądek, ponieważ według gwiazd jesteś podatny na jego dolegliwości. Pilnuj się szczególnie, jeśli jesteś łasuchem i lubisz tłuste jedzenie. Wróćmy do mojego znaku, oprócz wspomnianych problemów ze stawami biodrowymi, które niby mnie Czekaja, mam jeszcze uważać na żylaki i resztę stawów. Już mnie coś w kolanie łupie. Astrolodzy twierdzą, że posiadam wrażliwą wątrobę i coś w tym jest, daje ona o sobie znać po sobotnich nocach spędzonych na grillowaniu. Radzą oni tez bym nauczył się medytacji, ponieważ mam mieć w nadchodzącym roku sporo wahań na tle psychicznym. Teraz Ryby, a co jak się czepiać to czepiać. Otóż osoby spod tego znaku są szczególnie podatne na różnego typu infekcje. Często tez cierpią na bóle głowy i źle znoszą wahania pogody. Osoby spod tego znaku są tez o wiele bardziej podatne na nałogi, więc nie próbuj nowych używek a stare najlepiej zostaw w spokoju. Szczuje się, że wśród palaczy najwięcej jest ryb, ale SA to nie oficjalne wyniki badań. Jeśli chodzi o skorpiony to powinny one często badać prostatę, są one, bowiem w nowym roku najbardziej podatne na zapalenia i infekcje miejsc intymnych. Twierdzenie to dotyczy w równym stopniu kobiet i mężczyzn.

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy. na blog.pozyczkabez.plCzytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…