Jeśli odpowiednio o siebie nie zadbasz to pojawią się plamy na sukience pod pachami a przecież to koszmar każdej z nas. Jednak nie musi tak być. Możesz użyć dezodorantu, ale on nie hamuje pocenia, jego zadaniem jest sprawienie by zapach potu był bardziej przyjemny. Ich działanie jest krótkie, zamyka się w kilku godzinach maksymalnie. Są dobrym rozwiązaniem, gdy czeka nas spokojny dzień. Ale do używania codziennego powinny po niego sięgać osoby, które się słabo się pocą, dostępne są one w różnych formach od roll-one po sztyft i spray. Kiedyś miały one silne mocne, zagłuszające inne zapach, teraz są delikatniejsze a nawet o neutralnym zapachu. Dlatego można ich z powodzeniem używać nawet z woda naturalną. Bardzo ciekawe są dezodoranty bio i mineralne, są one oparte na składnikach naturalnych, dlatego są bezpieczne dla alergików i osób o delikatnej skórze. Rozwiązaniem, które sprawdza się w palne dni jest na pewno antyperspirant. Jego działanie polega na wyhamowaniu wydzielania potu, ma on w swym składzie sole, ich zadaniem jest zwężenie ujścia gruczołów potowych. Mogą one działać nawet prze 24h jednak najskuteczniejsze są w ciągu kilku godzin, nawet 12h. Kosmetyki takie często mają jeszcze inne zalety, często zawierają w swym składzie mikropudry, których zadaniem jest osuszenie wilgotnej skóry. Możemy zakupić też takie o właściwościach regenerujących oraz hamujących wzrost włosków. Powoli też producenci znaleźli sposób na białe smugi na ubraniach. Dzięki nowym rozwiązaniom zmniejsza się wchłanianie składników powodujących plamy. Gdy masz problemy, z którymi wymienione kosmetyki sobie nie radzą to sięgnij, po bloker. Są to preparaty, które silnie blokują wydzielanie potu, można je kupić w aptece lub w drogerii. W ich składzie najczęściej znajduje się chlorek aluminium oraz sole glinu. Są to środki używane na noc, bardzo skuteczne z tym, że mocno wysuszają skórę. Dlatego nie powinno się ich stosować częściej jak dwa – trzy razy na tydzień. Przy ich używaniu konieczne jest regularne nawilżanie skóry pod pachami. Aplikacje blokera możemy zafundować sobie nawet wtedy, gdy nie mamy problemów z potem, ale planujemy bardzo aktywny wypoczynek. Jełki i te środki nie przyniosą pożądanego efektu to pozostaje ci tylko wizyta u lekarza. Specjalista może zalecić przeprowadzenie nastrzykiwania miejsc, które nadmiernie się pomocą toksyną botulinową. Po tym zabiegu gruczoły potowe na okres kilku miesięcy do roku przestają wydzielać pot. Metoda ta jest jednak dość kosztowna. Każdy z nas się poci, jedni słabiej inni więcej, decydują o tym geny i tryb życia.

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…