Wiele osób sądzi, że to nie pomaga, w ogóle myślą oni, że to jakaś czarna magia. Jednak nie jest tak do końca, ponieważ terapia ta zdobywa coraz to większe uznanie. Często winne złej sławie są osoby, które starają się leczyć bez odpowiedniej wiedzy i przygotowania. A metoda ta potrafi uwolnić od bólu kręgosłupa. W wielu przypadkach może tez ona ochronić nas przed operacją. Metoda ta to nic innego jak ręczne manipulowanie w obszarze kręgosłupa w celu ustawienia kręgów w taki sposób by nie uciskały nerwów. Dzięki tej metodzie można tez przywrócić ruchomość stawów i więzadeł. Chodzi o to, że większość dolegliwości jest spowodowana przez dysfunkcje kręgosłupa. Nerwy rdzeniowe są zlokalizowane w różnych częściach kręgosłupa i mają one wpływ na cały organizm.. Ucisk nerwów może powodować wiele różnych dolegliwości. Dlatego często może to być przyczyną wielu innych chorób. Jeśli uszkodzenia miało miejsce w odcinku szyjnym kręgosłupa to może dochodzić do bólów i zawrotów głowy, szumu w uszach. Jeśli uszkodzenie ma miejsc w odcinku piersiowym to możemy mieć duszności, płytki oddech i ból nóg. Jeśli chodzi o sam zabieg to mamy tu cztery podstawowe techniki. Mają one za zadanie przywrócić normalną ruchomość w zablokowanych rejonach kręgosłupa. Pierwsza metoda to masaż, nie jest on typowy tylko specjalny dopracowany do tej metody. Następnie jest coś takiego jak metoda trakcji chodzi tu o rozciągnie kręgosłupa na specjalistycznym stole. W tym momencie uwalnia się nerwy, które są blokowane przez konkretne kręgi. Kolejna metoda to tak zwana mobilizacja. Są to specjalistyczne ruchy, które powtarza się w rejonie kręgosłupa a raczej w określonym jego miejscu. Ma to na celu poprawienie ruchomości stawów. Kolejna metoda nazywana jest manipulacja. Ma to na celu uwolnienie uciśniętego dysku albo nerwów. Dzięki tej metodzie można szybko pozbyć się bólu. Podczas tej techniki możemy odczuwać chrupnięcie w stawie, chodzi o nagłe rozsunięcie przylegających powierzchni stawowych. Musisz wiedzieć, że kręgarstwo nie jest lekiem na każdą chorobę. Często zmiany są tak duże, że ulgę może przynieść tylko operacja chirurgiczna. Techniki tych nie powinno się też przeprowadzać u osób ze stanami nowotworowymi, złamaniami, czy też z zaawansowaną osteoporozą. Ale są takie sytuacje, gdy pozytywna może być współpraca lekarza z terapeutom. Musisz także wiedzieć, że zabieg ten czasem może być bolesny szczególnie, jeśli chodzi o rozciągnie kręgosłupa lub pierwsze ruch masażysty.

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…