boreliozaBorelioza to choroba zakaźna przenoszona przez kleszcze. Wywołują ją krętki Borrelia tj. bakterie spokrewnione z tymi, które wywołują trąd i kiłę.

Czytaj więcej...

stres chorobyWiele osób na lęk i stres reaguje np. bólem brzucha. Odczuwa bolesne skurcze żołądka i traci apetyt. Kiedy stres trwa dłuższy czas, nasz żołądek naprawdę zaczyna chorować, bo stres zwiększa ilość kwasów żołądkowych.

Czytaj więcej...

Ból gardła objawia się pieczeniem, drapaniem i problemami z przełykaniem. Przyczyną takiej sytuacji może być stan zapalony albo wysuszenie błon śluzowych. W takiej sytuacji nie trzeba od razu sięgać po leki, w wielu przypadkach pomogą domowe sposoby.

Czytaj więcej...

Aby być zdrowym trzeba odpoczywać, nie tylko na bierząco ale też zadbać o właściwy urlop. Możemy wybrać się na przykład nad Balaton, to największe jezioro na Węgrzech, dlatego nazywane jest „morzem" węgierskim o powierzchni ok. 597 km kwadratowych. Jezioro to, to raj dla osób, które kochają ciepłą, łagodną i płytką wodę. Dzięki temu, że jezioro nie jest głębokie woda szybko się nagrzewa. Jezioro otaczają piaszczyste plaże, a dodatkowy atut to łagodnie opadające dno.

Czytaj więcej...

Zioła takie działają wolniej niż leki, ale stosowane uważnie i zgodnie z zaleceniami są tak samo skuteczne i nie mają wielu skutków ubocznych. Zioła takie stosuje się zarówno pojedynczo jak i w mieszance. Jeśli masz problemy z grzybicą pochwy i cierpisz na świąd sromu to zmieszaj 50g rumianku, kory dębu, szałwii i liści orzech włoskiego.

Czytaj więcej...

Taki stan ma miejsce, gdy podczas dwóch badan na czczo okaże się, że poziom glukozy we krwi utrzymuje się między 100 a 1125 mg%. W takiej sytuacji konieczne jest wykonanie testu obciążenia glukozą, bo taki wynik może świadczyć o stanie przedcukrzycowym.

Czytaj więcej...

haluksyHaluks po łacinie to duży palec. Potocznie jednak haluksami nazywamy deformację stopy, w której paluch pochyla się w stronę palców i lekko obraca w ich kierunku, a pierwsza kość śródstopia odchyla się na bok i lekko obraca na zewnątrz.

Czytaj więcej...

bariatraBariatra to specjalista, który zajmuje się chirurgicznym leczeniem chorobliwej otyłości. Najpierw konsultuje, współpracuje on z lekarzami innych specjalności, oceniając stan zdrowia pacjenta i powikłania jakie uczyniła otyłość.

Czytaj więcej...

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy. poźyczki do domu w do 10 000 zł na raty Aparaty słuchowe na - . Sprawdź juź dziś!!Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…