Niepłodność jest schorzeniem, z którym należy włączyć, nie należy się poddawać. Pierwszym sygnałem, który może wskazywać na problemy z płodnością jest to, że para młodych ludzi nie zachodzi w ciąże mimo tego, że współżyje bez środków antykoncepcyjnych przez rok. W tym czasie należy rozpocząć badania, które dadzą informację czy jest problem z płodnością któregoś z partnerów oraz jaka jest przyczyna. Problem może leżeć zarówno po stronie kobiety jak i mężczyzny. Najlepiej jak by oboje poddali się specjalistycznym badaniom i to w tum samym okresie czasu. Nie należy z tym za bardzo zwlekać, bowiem leczenie niepłodności zajmuje dużo czasu i niektórym paro może go potem zabraknąć. W tym celu należy udać się do kliniki leczenia bezpłodności. Jednak zacząć należy od ginekologa w przypadku kobiety i urologa w przypadku mężczyzny. Zaczyna się od wywiadu. U panów następnie sprawdza się prawidłowość rozwoju narządów płciowych. Jednak kluczowe i najważniejsze jest badanie nasienia. Aby wynik badania był miarodajny to powinien n nie współżyć przez kilka dni. Unikać wcześniej alkoholu i prowadzić zdrowy tryb życia. Badanie to nie jest refundowane, na jego wynik czeka się od jednej doby do kilku dni.

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…