Czasem jest, że po prostu czujemy się sennie i zmęczeni. Wpływ na to mogą mieć czynniki zewnętrzne w tym np. nieprawidłowa dieta. Jeśli jednak stan ten się przedłuża to nie należy go lekceważyć. Stan tego typu może być, bowiem przyczyną groźnej choroby. Niektóre choroby rozwijają się powoli i w podstępie, często nie dają one o sobie znać, jednym z objawów może być właśnie zmęczenie i brak energii. Wspomnę w tym miejscu o pięciu popularnych chorobach, które wywołują objawy tego typu. Pierwszą jest anemia. U jej podstaw najczęściej leży niedobór żelaza. W jej trakcie maleje poziom krwinek czerwonych lub ilość hemoglobiny, która się w nich znajduje. Powoduje to, że narządy w naszym organizmie są bez dostatecznej ilości tlenu, doprowadza to do braku sił. I daje oznaki senności. Jeśli mamy problem z Anemią u podłoże, której leży brak żelaza to możemy też czuć bóle głowy, omdlenia, problemy i włosami. Organizm w tym czasie jest bardzo osłabiony i trzeba uważać na infekcje. Czasem organizm reaguje anemią na ostrą dietę odchudzającą lub wegetariańską. Jeśli coś podejrzewamy to natychmiast zgłośmy się do lekarza pierwszego kontaktu. Przyczyną ciągłego zmęczenia może być zapalenie wątroby tupu C. Do zakażenia dochodzi w przypadku kontaktu z krwią z wirusem. Może to być w studiu tatuażu, u fryzjera czy stomatologa, jeśli ten nie dostatecznie dba o higienę. Choroba ta przenosi się też poprzez kontakty seksualne. Wirus ten doprowadza do uszkodzenia wątroby, ale często nie daje znać o tym nawet przez długie lata. Oprócz osłabienia chory odczuwa także brak apetytu, kłopoty z koncentracją, stany podgorączkowe. Jeśli powiemy naszemu lekarzowi o problemach to powinien on dać nam skierowanie na odpowiednie badanie. Do osłabienia naszego organizmu może tez doprowadzić niewydolność nerek. Główna rolą tych organów jest oczyszczanie naszej krwi z toksyn, które powstają na skutek przemiany materii. Gdy nie spełniają naszego zadania to w naszym organizmie zbierają się toksyny i podtruwają inne narządy. Często w takiej sytuacji występuje też chudnięcie, drętwienie rąk, obrzęki. Aby wykryć problem musimy wykonać badanie moczu i krwi. Przyczyną mogą też być problemy z tarczycą. Organ te produkuje hormony odpowiadające za pracę wielu narządów. Zarówno niedoczynność jak i nadczynność objawiają się tym samym, zmęczeniem. Aby wykryć problem należy wykonać badanie na poziom stężenia hormonów w naszym organizmie. Ostatnim schorzeniem jest cukrzyca typu II. W transporcie cukru bierze udział insulina. W tej chorobie organizm nieprawidłowo reaguje na ten hormon. Wtedy czujemy osłabienie i zmęczenie.

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…