Gdy dojdzie do tego stanu, czyli do wysunięcia dysku z kręgosłupa to wtedy człowiek czuje silny ból. Wtedy właśnie mówimy o tym ze wypadł nam dysk. Jednak bardziej fachowo mówi się o dyskopatii. Przypadłość ta dotyczy aż 30% ludzi między 30 a 50 rokiem życia. U osób powyżej 60 roku życia zmiany te uważane są za związane z procesem starzenia. W większości przypadków zachorowań jesteśmy sami sobie winni. Do wypadnięcia dysku dochodzi, bowiem często, gdy któraś część kręgosłupa zostanie osłabiona urazem albo bardzo przeciążona. Często winne jest podnoszenie ciężarów, szczególnie, jeśli robimy to w niewłaściwej pozycji, czyli z rękami wyciągniętymi do przodu. I nogami wyprostowanymi w kolanach. Ale przyczyn może być więcej, zły wpływ ma tez palenie papierosów, osteoporoza, otyłość a nawet stres. W medycynie wyróżniamy trzy rodzaje dyskopatii. Szyjna – jest przyczyną bólu karku, potylicy i górnej części pleców. U wielu pacjentów występuje także promieniowanie i zaburzone czucie. Tu najczęściej winowajcą jest siedzący tryb życia i siedzenie w niewłaściwej pozycji. Kolejnym rodzajem jest dyskopatia piersiowa. Tu pacjent skarży się na silne bóle w części piersiowej kręgosłupa. Mogą pojawiać się też zaburzenia czucia a ból często promieniuje. I została nam jeszcze dyskopatia lędźwiowa.

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…