Jest sporo sposobów które mogą pomóc rzucić na palenie. Jednym z nich są plastry z nikotyną, ale uwaga mogą one uzależnić. Plastry te działają na receptory mózgowe, co zostało dowiedzione przez naukowców. Aby zwalczyć papierosy które mają w sobie jakąś ilość nikotyny to musimy używać plastry które mają jej średnio trzy razy więcej. W wyniku badań okazało się ze mózg palacza reaguje tak samo, nie ważne jaka była dawka. Dlatego łatwo wpaść w uzależnienie od plastrów. Ostatnio były pogłoski że papierosy elektroniczne będą zabronione. Stało się tak ponieważ ich producenci nie chcą do końca powiedzieć co się w nich tak na prawdę znajduje. W niektórych z nich wykryto substancje rakotwórcze które są w zwykłym dymie papierosowym. Papierosów elektronicznych w naszym kraju sprzedaje się około 15 tyś. W niektórych państwach są one już zabronione a jeszcze w innych są sprzedawane tylko w wyznaczonych miejscach. Co jednak gdy kobieta pali a nie daje rady rzucić nałogu w ciąży? Wtedy często lekarze zalecają plastry z nikotyną. Dzięi temu związki chemiczne znajdujące się w papierosie nie docierają do płodu. Jednak maja one minus, mianowicie nie chronią mózgu płodu przed zgubnym wpływem nikotyny. W wyniku stosowania takich plastrów w okresie ciąży mogą być zaburzenia neurologiczne dziecka.

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…