Pamięć starzeje się wraz z nami, ale można spowolnić ten proces za pomocą gimnastyki. Starajmy się zapamiętywać jak największą liczbę ciągów znaków np. telefonów. Zapisujmy je, ale starajmy się Si je dodatkowo zapamiętać. Przed wyjściem do sklepu zrób listę zakupów. Zapisz je na kartce i schowaj. Potem w sklepie trenuj pamięci staraj się przypomnieć wszystko, co było zapisane. W przypadku, gdy zauważasz już, że pamięć słabnie to bardzo dobrym ćwiczeniem jest przepisywanie pierwszy i piosenek. Warto też dużo czytać, pozwoli to dłużej utrzymać cały mózg w lepszej formie oraz uruchomi to istniejące w mózgu połączenia. Czytanie tworzy je też na nowo. Warto też postawić na naukę. Ucz się nowych języków, wymaga to wkuwania na pamięć wielu danych, ale dzięki temu nasza pamięć będzie wyraźnie lepsza. Wskazane jest też zdobywanie nowych umiejętności takich jak rysunek czy gra na jakimś instrumencie. Dobrym ćwiczeniem jest też rozwiązywanie krzyżówek, rób to w domu i w podróży. Jest to doskonały trening intelektualny. Pamięć może być tez trenowana za pomocą gier planszowych takich jak monopoly czy scrabble. Ćwiczenia to nie wszystko, mózg musi być tez dobrze dotleniony, przebywaj każdego dnia na świeżym powietrzu. Stawiaj na ćwiczenia fizyczne i sport. Ważny jest zdrowy, długi sen. Pamięć poprawą tez preparaty z miłorzębem japońskim stosowane przez dłuższy czas. Dodaj do tego też kwasy omega-3 i magnez.

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…