Każdy uraz jest bardzo bolący nawet małe skaleczenie sprawia ból, a co mają powiedzieć osoby z znacznie większymi urazami? Zwłaszcza urazy z zakażeniem lub te nim zagrożone są bardzo niebezpieczne. Dla takich ran pomocne może być leczenie ozonem. Ozonoterapia to terapia ozonowo tlenowa jest ona znana od wielu lat jako wspomagająca leczenie podstawowe. Polega ona na wykorzystaniu bakteriobójczych, wirusobójczych i grzybobójczych właściwości ozonu, rozszerza on także naczynia krwionośne co poprawia ukrwienie naczynek wokół rany. Poprawę widać już po dwóch ? trzech zabiegach rana zaczyna się goić, po około siedmiu seriach ustępuje odczyn zapalny i dochodzi do oczyszczenia a nawet całkowitego uleczenia rany. Bardziej skomplikowane są rany długo nie leczone, gdy zakażenie bądź stan zapalny są bardzo zaawansowane. Ozon działa także na tzw stopę cukrzycową oraz przy leczeniu przewlekłych grzybic. Sposób podania ozonu zależy od rodzaju i miejsca rany. Jednak przy otwartych ranach najpierw wykonuje się laboratoryjny wymaz. Po jego oględzinie lekarz decyduje czy zastosować ozono0wy areozol, zastrzyk z tlenem i azotem, kompresy, kroplówkę czy nawet maść ozonową. A czasami zaleca się kąpiel ozonową, na chore miejsce zostaje nałożony rękaw wypełniony azotem. Taki zabieg trwa od 30 do 40 minut podobnie jak kroplówka.

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…