Chyba nie trzeba tłumaczyć, co to są hemoroidy. W leczeniu stosuje się tabletki, czopki, maści, które pomagają zmniejszyć dolegliwości i opóźnią rozwój guzków. Jednej mają działanie znieczulające, inne przeciwbakteryjne, jeszcze inne przeciwzapalne. Poprawiają one przepływ krwi i uszczelnią naczynia. W podstawowym skaldzie w każdym z tych leków są wyciągi roślinne między innymi z: kasztanowca, nagietka, topoli i arniki. Jednak by zwiększyć skuteczność leki te składają się z kilku połączonych substancji. Diosmina zmniejsza napięcie ścian żył, co zapobiega zastojowi krwi w układzie i hamuje krwawienie. Hydrokortyzon działa przeciwzapalnie, natomiast cynchokaina łagodzi ból i uczucie świądu. Są tez preparaty z zawiesiną bakterii i produktów przemiany materii. Leki te wzmagają odpowiedź immunologiczną skóry i błony śluzowej. Jeśli okolica odbytu jest bardzo podrażniona to lepiej stosować maść a jeśli dolegliwości są w miarę łagodne to czopki. W walce z hemoroidami pomocne są też nasiadówki, najlepsze będą te trwające około 10 minut. Aby przygotować sobie tę formę leczenia – nalej do wanny letniej wody o temperaturze około 40 stopni. Potem dodaj wywar z kory dębu, rumianku lub nadmanganian potasu. Potem usiądź w takiej wodzie z podkurczonymi nogami. Można też przygotować ziołową mieszankę w tym celu weź po łyżce szałwii, ziela rdestu, kory kasztanowcu, kory dębu i zalej to dwoma litrami zimnej wody. Następnie doprowadź do wrzenia i gotuj to 10 minut na wolnym ogniu. W przypadku ostrego nasilenia choroby najlepszy efekt przynoszą stosowane przez kilka sekund nasiadówki z zimnej wody oraz naprzemiennie polewanie zimną i ciepłą wodą ud i kolan. Pomocne w leczeniu będą też ciepłe kąpiele z dodatkiem kilku kropel olejku o właściwościach przeciwzapalnych. Innym rozwiązane są okłady z zawiniętej w chustkę kostki lodu i przykładanie jej na kilka minut do odbytu. Można wspomóc się też z sokiem z ugotowanej cebuli z kilkoma kroplami oliwy. Następnie moczymy w niej tampon i przykładamy do bolącego miejsca. Niewielkie krwawienie i nieprzyjemne dolegliwości może złagodzić przykładanie wilgotnej torebki herbaty, bowiem zawarta w liściach tanina ma silne działanie przeciwzapalne i ściągające. Chore miejsce należy przemywać wacikiem lub chusteczką higieniczna nasączoną wyciągiem z rumianku, nagietka lub aloesu. W sprzedaży dostępne są także mieszanki do stosowania przy hemoroidach.

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…