Gdy czujesz się zmęczona po całym dniu, bolą cię stopy lub po prostu masz ciężkie nogi to spróbuj tej metody. Akupresura to leczenie przez dotyk. Części ciała musza być dotykane, głaskane i uciskane. Metoda ta znana już była naszym przodkom. Teoria tej metody leczenia głosi, iż wszystkie punkty są ściśle powiązane poszczególnymi naszymi narządami. Najwięcej z nich umieszczonych jest na stopach. Jeśli będziemy w odpowiedni sposób pobudzali te punkty to poprawi się zdrowie naszego całego organizmu. Jednak by poczuć się lepiej to nie wystarczy jeden zabieg, potrzebujemy ich całą serię. Możemy wybrać się do salonu medycyny naturalnej, albo spróbować terapię przeprowadzić w domu. Najważniejsze jest oczywiście poznanie wszystkich punktów energetycznych. Trzeba też je umieć zlokalizować na stopach i w odpowiedni sposób je uciskać. Musimy każdemu z nich poświęcić od minuty do dwóch. Jest też jeszcze jedno, dosyć proste rozwiązanie, mianowicie trzeba zakupić sobie sandały masujące. Takie obuwie nie jest zbyt estetyczne, i nic dziwnego. Nie ma ono ładnej wyglądać a leczyć. Podeszwy tych sandałów wykonane są najczęściej z kauczuku. Jeśli chodzi o wierzch to często jest to skóra. W tańszych wersjach możemy spotkać inny materiał. Te lepsze, droższe sandały są wykonywane na indywidualne zamówienie. Ważne jest, bowiem przy tej metodzie idealne dopasowanie szczególnie, jeśli chodzi o długość stopy. Jeśli obuwie będzie źle dopasowane to nie będą masowane punkty a miejsca obok nich. Oczywiście, gdy już je mamy to zakładamy na stopy i po prostu chodzimy. W tym czasie receptory znajdujące się an stopach są masowane i uciskane. Pierwsze założenie często wywołuje ból i uczucie dyskomfortu. Jednak po kilku razach na pewno przyzwyczaisz się do tej metody leczenia. Sandałów tego typu nie wolno nosić jak zwykłe obuwie. Takie obuwie można mieć na stopach nie dłużej jak jedną godzinę w ciągu dnia. Gdy będziemy je nosić regularnie to przyśpieszy się w naszym organizmie spalanie materii, złagodzą się bóle pleców, stawów, poprawi się trawienie i ulegną inne dolegliwości. Zdarza się, że po masażu stóp, obojętnie czy za pomocą klapek czy innych metod można wystąpić efekty uboczne. Wiele osób skarży się na problemy z koncentracją, inni na ból głowy występujący chwilę po zabiegu. Dlatego najlepiej na akupresurę przeznaczyć wieczór lub popołudnie. Idealnym rozwiązaniem jest wzięcie zakipieli po zabiegu i położenie się spać. Dzięki temu damy odpocząć naszemu ciału i proces samo leczenia i regeneracji będzie sprawniej się dobywał.

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…