Domowe sposoby na zatkany nosW walce z katarem i zatkanym nosem mogą pomóc sposoby domowe jak i leki kupione w aptece. Jedną z metod walki z nieżytem nowa jest sprej z wodą morską. Rozrzedza on wydzielinę, zmniejsza obrzęk i nawilża błonę śluzową nosa. Kolejnym sposobem są ziołowe inhalacje, które mają właściwości odkażające, przeciwzapalne i pomagają udrożnić nos. Trzeba sporządzić napar z różnego rodzaju ziół takich jak tymianek, lipa, szałwia, rumianek. Następnie przykryć głowę ręcznikiem i wdychać aromatyczną parę. Na skrócenie naszego kataru dobrze wpływa witamina C i rutyna. Uszczelniają one naczynia krwionośne w błonie śluzowej nosa, które rozszczelniają się gdy zaczyna rozwijać się stan zapalny. Ulgę mogą przynieść olejki eteryczne np.: sosnowy, eukaliptusowy, miętowy, lawendowy. Na pewno pomogą jeśli skroplisz nimi poduszkę czy wlejesz kilka kropel do nawilżacza powietrza. Równie ważnym sposobem w walce z katarem jest nawilżanie powietrza w pomieszczeniu jeśli jest suche. Ponieważ suche powietrze dodatkowo podrażnia przekrwioną i obrzękniętą błonę śluzową nosa. Można również kupić w aptece bez recepty krople do nosa i tabletki na katar. Jednak te środki farmakologiczne należy stosować z umiarem, najlepiej nie dłużej niż 3-4 dni. Często wydmuchuj nos, ponieważ zalegająca wydzielina sprzyja przekształcaniu się kataru wirusowego w bakteryjny. I pamiętaj o tym żeby nie opróżniać obu dziurek jednocześnie, gdyż z kolei to może doprowadzić do infekcji uszu.

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…