NadpotliwośćU zdrowego człowieka pocenie się jest uzależnione od temperatury powietrza i napicia układu nerwowego. Stałe wydzielanie potu bez specjalnej przyczyn może być symptomem chorobą. Problem bardzo często dotyczy wybranych partii ciała na przykład dłoni, twarzy, stóp. Nadpotliwość tego typu najczęściej nie poddaje się dezodorantom czy też innym kosmetykom przeznaczonym do hamowania wydzielania potu. Wiele salonów kosmetycznych oferuje też zabiegi botulinowe,

minusem tego rozwiązania jest to, że zabieg ten trzeba powtarzać, co kilka miesięcy dla zachowana efektu. Aby pozbyć się tej przypadłości na stałe musimy zdecydować się na jedną z metod zabiegowych. Jeszcze jakiś czas temu polegały one na przecięciu nerwów lub na założeniu na nie specjalnego klipsa. Dlatego też opracowano metodę, w której stosuje się laser. Zabieg tego typu jest mniej inwazyjny, ale nadaje się on tylko do eliminacji nadmiernego pocenia w rejonie pach. Cały zabieg trwa około godziny i jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Laser za pomocą wiązki światła niszczy gruczoły potowe. Potem zaszywa się ranę i zakłada opatrunek. Nadpotliwość bez względu na technikę leczy się u osób powyżej 18 roku życia, u których wykluczono inne przyczyny nadpotliwości. Jeśli chodzi o klipsy to są one wykonane z tytanu, jełki po zabiegu będzie wyczuwalny dyskomfort to można je usunąć do trzech miesięcy od ich operacyjnego umieszczenia.

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…