Leczenie trądziku jest bardzo długim procesem i powinien się on odbywać pod okiem dermatologa. Pamiętaj o tym, że nawet jeśli pozbędziesz się doraźnych wykwitów to, to nie jest koniec twoich problemów. Problem trądzikowy jest nadal tylko jest ukryty wewnątrz i nieestetyczne krostki mogą powrócić w każdej chwili. Dlatego gdy borykasz się z problemem trądziku niezmiernie ważna jest dieta, odpowiednie zabiegi i leczenie farmaceutykami.

Konieczna jest wizyta u specjalisty który od razu powinien rozpoznać z jakim rodzajem trądziku ma do czynienia i dobierze odpowiednią dla ciebie terapie. Jednymi z najskuteczniejszych metod leczenia jest leczenie izotretinoiną, światłem LED, kwasem azelainowym oraz laseroterapią. Dzięki jednemu z wyżej wymienionych metod problem powinien ustąpić całkowicie. Jednak leczenie samo w sobie traw bardzo długo. Przy leczeniu trądziku niezmiernie ważny jest higieniczny tryb życia i właściwa codzienna pielęgnacja skóry. Przy cerze trądzikowej należy unika wysuszania skóry i jej odtłuszczania tzn zakazane jest używanie takich preparatów które to powodują i tych, które zawierają alkohol. Ponieważ preparaty te mimo to iż powodują wysuszenie skóry to tak naprawdę są prowodyrem do wzmożonej produkcji łoju co jest skutkiem pogorszenia się stanu cery. Krem który powinno się stosować codziennie powinien nawilżać i łagodzić podrażnienia. Unikaj także klasycznych peelingów z drobinkami ściernymi, a w zamian stosuj łagodne peelingi enzymatyczne.

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy. Najlepsze juź terazCzytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…