Leczenie chorób - pani doktorJeśli nasz problem z zajadami to spróbuj jednego z wielu sprawdzonych sposobów na pozbycie się tych zmian. Dobra jest mikstura drożdżową. W tym celu bierzemy łyżeczkę Świerzych drożdży piekarniczych i zalewamy połową szklanki ciepłego mleka z łyżeczką miodu. Napój taki trzeba pić codziennie przez tydzień. Dzięki temu szybko uzupełnimy niedobory witaminy B w naszym organizmie a to lepszy proces gojenia zajadów. Możemy też zrobić sobie zabieg odkażający za pomocą aspiryny.

W tym celu rozkruszamy jedną tabletkę aspiryny i mieszamy ją z kilkoma kroplami wody tak by otrzymać konsystencję pasty. Smarujemy ja kilka razy dziennie zajady. Przed samym snem posmaruj zmianę pastą do zębów. Ma to działanie wysuszające i antybakteryjne. Wcieranie, co kilka godzin w zajady oliwy z oliwek też może przynieść ciekawy efekt. Natłuszcza to rany w kącikach warg i zmniejsza ból powstający przy otwieraniu ust. Ulgę przyniesie też napar aloesowy. Zaczynamy od obrania ze skórki trzy liście aloesu i zmiksuj je ze szklanką wrzątku. Potem cedzimy i przelewamy do ciemnej buteleczki. Tym naparem przemywamy kąciki ust Kika razy dziennie. Znam jeszcze jeden sposób – okład ogórkowy. Działa on kojąco na popękaną i zmienioną skórę. W tym celu obierz ogórka i pokrój go na plasterki. Potem plasterki ogórka przykładamy na kwadrans do kącików ust.

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…