Specjaliści są zdania że za kilkanaście lat aparaty słuchowe będą tak powszechne w używaniu jak dziś okulary. Pierwszym sygnałem że z naszym układem słuchu coś jest nie tak mogą być szumy i gwizdy pojawiające się okresowo. Takie zjawiska narastają w ciszy. Najgorsze jest długie przebywanie w hałasie który uszkadza nasze ucho środkowe. Na czele ze słuchaniem głośnej muzyki, szczególnie w słuchawkach. Niebezpieczne jest tez oglądane różnych kanałów telewizyjnych nadawanych z różnym nagłośnieniem.

Dlatego jełki tylko mamy także możliwość to musimy ograniczać przebywanie w hałasie. Udawajmy się jak najczęściej na wieś, do lasu by nasz układ słuchowy mógł odpocząć od miejsce zgiełku. Winne problemów ze słuchem mogą być także rożne infekcje. Są one częstym następstwem nie leczonego przeziębienia czy grypy. Czasem nie da się obyć bez antybiotyków, ale jeśli jest już z późno to może okazać się niezbędna operacja. Nacina się błonę bębenkową i usuwa wydzielinę która nazbierała się podczas procesu zapalnego. Czasem nawet po usunięciu wydzieliny słuch nie powraca. Winna problemów ze słuchem może być też otoskleroza jest to schorzenie błędnika kostnego, w nim znajduje się narząd słuchu i równowagi. Leczenie to operacja w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Wprowadza się podczas niej protezę. Alternatywą jest aparat słuchowy który dobrze się sprawdza szczególnie przy początkach choroby. Winna problemów ze słuchem może być tez niewłaściwa higiena, szczególnie czyszczenia ucha patyczkiem z wata. Jełki wsuniemy go zbyt głęboko to podrażnimy błonę bębenkową, podrażniona gorzej przenosi dźwięki. Zamiast usuwać woskowinę to wpychamy ją głębiej i ubijamy. Uszy należy myć małymi palcami zwilżonymi wodą i tylko do takiej głębokości do jakiej sięgamy palcami. Jeśli mamy woskowinę głęboko w uchu to trzeba ją usunąć. Możemy poprosić lekarza lub zrobić to sami.

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…