regeneracja watrobyChoroby wątroby nie występują wyłącznie u amatorów trunków alkoholowych.

A najczęstszą przyczyną nieprawidłowych wyników prób wątrobowych jest tzw. niealkoholowe stłuszczenie wątroby. Schorzenie to pojawia się u osób, które mają podwyższone stężenie cholesterolu i trójglicerydów, u otyłych i cukrzyków. Ale uwaga u osób bardzo szczupłych również może dojść do stłuszczenie wątroby m.in. wskutek braku białka w diecie oraz braku ruchu. Za prawidłowe trawienie tłuszczów są odpowiedzialne fosfolipidy. Związki te nie są wytwarzane przez nasz organizm. W stanach przeciążenia wątroby należy je spożywać w większych ilościach czyli w postaci suplementu. Fosfolipidy pobudzają do regeneracji uszkodzone złą dietą komórki wątroby – hepatocydów. Tworzą one w ich błonach rodzaj półpłynnej macierzy i uczestniczą w transporcie wszelkich substancji do środka i na zewnątrz komórek wątrobowych. Najważniejsza substancja to fosfatydylocholina – która hamuje procesy włóknienia w wątrobie, czyli nie dopuszcza do rozwoju marskości miąższu. Ponadto podtrzymuje funkcje życiowe tego jak ważnego organu ludzkiego. By odchudzić naszą wątrobę niezbędna będzie lekko strawna dieta, bogata w jarzyny i owoce a zwłaszcza brokuły, kalafior, kapustę, brukiew, rzepę, brukselkę i gorczycę. A także niezbędny będzie ruch.

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy. najlepszeCzytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…