Wiele kobiet podczas wizyty u lekarza uskarża się na szczypanie, pieczenie i swędzenie w okolicy krocza.

Zastanówmy się, jakie są tego przyczyny. Często towarzyszą temu też upławy. Pod lupę należy wziąć mydła i żele oraz inne kosmetyki, które używamy. Winne mogą być dezodoranty czy płyny dodawane do kąpieli. Każdy z nich należy odstawić i sprawdzić czy widać poprawę. Bardzo często przyczyną jest złe wypłukanie bielizny ze środków chemicznych takich jak proszki do prania. Inna przyczyną może być drażnienie krocza przez wilgoć czy też pot. Winne czasem są też choroby skóry, grzybica pochwy i sromu, opryszczka a nawet rzeżączka. Rzadko, ale odnotowano takie przypadki, że swędzenie wynikało z nadmiernego poziomu stresu. Mimo tego, iż w 70% przypadków takie swędzenie można likwidować domowymi sposobami to i tak warto udać się do lekarza. Bezwzględnie należy to zrobić, jeśli objawy utrzymują się przez ponad tydzień, podobnie, jeśli objawom towarzyszy gorączka i bóle w dole brzucha. Leczenie zależy od wykrytej przyczyny. Nie rzadko opiera się ono o antybiotyk, jeśli winne jest zakażenie. Objawowo stosuje się też kremy ze sterydami. Jednak środków tych nie należy stosować dłużej jak dwa tygodnie.

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…