ubytkiUbytki to nic innego jak uszkodzenia zębów, ale można je z powodzeniem uzupełniać. Jeśli uszkodzenie jest niewielkie to stomatolog usunie je i uczyni kompletnie niewidocznym nawet z przodu.

Obecnie stosuje się utwardzenia chemoutwardzalne oraz światło utwardzane. Można je dopasować idealnie do barwy szkliwa, zatem Moza je umieszczać w widocznych miejscach. Cena od 100 do nawet 250zł za plombę. Ale gdy ząb jest bardziej osłabiony to można pokusić się o koronkę lub mostek. Koronkę mocuje się na oszlifowanym zębie albo na wykładzie, gdy ząb jest martwy. Korona wzmacnia i odbudowuje osłabiony ząb, cena zależy przede wszystkim od materiału i waha się od 500 do nawet 3000 zł. Jelni jednak brakuje zębów to trzeba sięgnąć po mostek. Jest to uzupełnienie stałe, którego się nie wyjmuje. W skład mostka wchodzi kilka sztucznych zębów połączonych ze sobą i przytwierdzonych do zdrowych zębów. Ostatnia możliwością jest proteza. Najpierw wykonuje się wycisk z jamy ustnej. Są one wyposażone w akrylowe żeby i dopasowuje do dziąseł podstawę akrylową. Proteza całkowicie osiadająca przeznaczona jest dla osób nie mających już żadnych zębów. Ale możliwa jest też proteza częściowa, która przeznaczona jest dla osób, które mają jeszcze swoje zęby. Raz w roku należy nam się w ramach NFZ usunięcie kamienia i trzy razy w roku przegląd.  

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy. wynajem busa warszawaCzytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…