lekiiiKatar można złagodzić, codziennie jedz kasze gryczaną z odrobiną imbiru, lubczyku lub majeranku.

Wskazane jest spożywanie zup warzywnych z pieprzem ziołowym i natkom pietruszki. Jedz jak najwięcej cebuli, dyni, brokuł, masła i orzechów. Unikaj kwaśnych napojów mlecznych, bananów, gruszek, piwa i słodyczy. Przygotuj sobie następujący napój: łyżeczkę kawy gotuj przez 5 minut z odrobiną kardamonu i cynamonu. Posłódź miodem i wypij ciepłe. Przed pójściem spać wypijaj herbatki z kwiatu lipy. Wdychaj olejek sosnowy, najlepiej w tym celu w sypialni postawić geranium. Codziennie też mocz stopy w gorącej wodzie z dodatkiem olejku tymiankowego, potem zrób masaż stóp i załóż grube skarpety. 

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy. Zabieg przedłuźanie i zagęszczanie rzęs w Warszawie gwarancja zadowolenia z rzęs.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…