bol walkaBól chyba nie jest obcy dla nikogo, a wielu z nas nie idzie do lekarza i samemu z nim walczy.

To jeszcze jest w miarę pozytywne bo są osoby które cierpią i nic z tym nie robią. Łagodzenie bólu jest obowiązkiem lekarza nie ważne czy to onkologa czy ortopedy czy jeszcze innego specjalisty. Jednak czasem zdarzają się takie przypadki kiedy to czy to lekarz rodzinny czy też specjalista rozkłada ręce. Mamy tu na myśli osoby u których ból ma nie jasną przyczynę. Muszą oni zażywać spore ilości leków przeciwbólowych albo trzeba przeprowadzać bardziej zaawansowane metody walki z bólem. Osoby takie powinny udać się do poradni leczenia bólu. Znajdziemy tam najlepszych fachowców w walce z bólem. Do takiej poradni może skierować nasz każdy lekarz rodzinny czy też specjalista. Pacjent jeśli odczuwa taką potrzebę może poprosić o skierowanie do takiej poradni. Wtedy skierowanie jest opatrzone dopiskiem na życzenie pacjenta. W naszym kraju jest około 200 poradni ale tylko 10% z nich ma specjalny certyfikat. Poradnie to oprócz leczenia lekami oferują też inne metody. Pierwsza wizyta traw około godziny i przeprowadza się podczas niej wywiad z pacjentem. Lekarz ogląda też materiały z przeprowadzonych wcześniej leczeń. To wszystko pozwoli na postawienie trafnej diagnozy z następnie na podjęcie jak najlepszej dla danego przypadku metody leczenia. 

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…