otyloscWiele osób z oponką zadaje sobie pytanie jak leczyć otyłość brzuszną?

Najlepszy efekt osiągniemy poprzez dietę i aktywność fizyczną. Jeśli zmienimy tylko sposób odżywiania to efekt będzie mniejszy. Zauważono, że przyczyna coraz większej ilości osób z otyłością nie jest tylko źle odżywianie, ale też siedzący tryb życia. Polacy czują niechęć do wysiłku, wolą siedzieć przed telewizorem kilka godzin każdego dnia. A tymczasem sama dieta nie wystarczy by zachować smukłą sylwetkę. Gdy mięśnie pracują wtedy spalanie tłuszczu jest najbardziej wydajne. Przecież mamy ciało stworzone do chodzenia czy biegania. Abyśmy byli zdrowi powinniśmy robić 10 tysięcy kroków dziennie. Ale większość ludzi ogranicza się do minimalnej dawki ruchu, czyli dziesięć razy mniej. W przypadku otyłości brzusznej i ogólnie nadwagi aktywność fizyczna musi być większa. Lekarze zalecają trening przynajmniej cztery razy an tydzień przez pół do godziny. Czasem wystarczy przejście np. dwóch przystanków piechotą zamiast podjechać tramwajem czy autobusem. Najbardziej jedna polecany jest trening aerobowy, podczas niego serce dostarcza tlenu do serca i płuc. Ćwiczenia takie maja same zalety dla naszego zdrowia. Dopiero po 20 minutach takiego treningu rozpoczyna się spalanie tłuszczu, czyli nie może on trwać krócej niż 20 minut. Aby osiągnąć jak najlepsze efekty trzeba by go wydłużyć do 40 minut. Ćwiczenia takie to między innymi szybki marsz, jazda na rowerze czy pływanie. Do treningu aerobowego dobrze jest włączyć elementy treningu siłowego.

Dieta Michaela Montignaca

granatJest to jedna z wielu diet skierowanych do osób, które pragną schudnąć i utrzymać prawidłowa masę ciała. Ale przez dietetyków jest ona wskazana dla tych, którzy chcą uzyskać mniejsze ryzyko chorób sercowo – naczyniowych oraz cukrzycy. - stylowe, modne i oryginalne - zamłw online bluzy damskie w GaleriaMarek.PL - sklep Lubisz markowe buty - poznaj sportowymi i trekkingowymi, eleganckie buty w e-sklepach.Czytaj więcej...

Pokonać rotawirusy

rotawirusyTo one są odpowiedzialne za tak zwaną grypę żołądkową, zarażamy się nimi droga kropelkowa lub pokarmową. Wystarczy podać komuś rękę lub używać tych samych przedmiotów. Jeśli jesteś mama to możesz rozważyć zaszczepienie dziecka.

Więcej…

Pasożyty

lekarze2Te niewidoczne gołym okiem żyjątka mogą być szkodliwe zarówno dla naszego zdrowia jak i urody. Czasem zaczyna się od osłabienia, problemów z cerą złego samopoczucia. Bierzemy to wtedy jako infekcje czy tez zaburzenia hormonalne, tymczasem to zupełnie coś innego.

Więcej…

Tabletki a plastry na menopauzę

Kobiety, gdy zaczynają odczuwać pierwsze dolegliwości związane z menopauzą, rozglądają się za różnymi środkami, które pomogą przejść im ten trudny okres. Oczywiście środki te wchodzą w skład hormonalnej terapii zastępczej. I tu pojawia się problem, ponieważ jest kilka metod a właściwie dróg, którymi można podawać lek d organizmu. Pierwszym sposobem jest droga przez skórna, chodzi tu o żele i plastry, inną drogą jest połykanie, czyli tabletki doustne.

Więcej…